»» كاربر مهمان (ورود | ثبت نام)

  صفحه اصلي   درباره Biostat.ir   مقالات   دانلود   تازه ها   پيوندها   بخش اعضاء
 
 

شما اينجا هستيد: صفحه اصلي » درباره Biostat.ir

درباره Biostat.ir


امروزه اينترنت يكي از منابع مهم اطاعاتي محسوب مي شود كه به علت دسترسي آسان و سريع مي تواند مورد استفاده عمومي قرار گيرد. هر فرد مي تواند موضوعات مورد نظر خود را بر حسب نياز و علاقه در اينترنت جستجو كرده و با صرف هزينه و زمان كم به اطلاعات مناسبي دست يابد.


از سوي ديگر توسعه علمي جز از راه آموزش و پژوهش ممكن نيست. امروزه علم آمار نتنها خود به عنوان يكي از علوم پايه مورد نظر است بلكه به علت نقشي كه در پژوهش هاي ساير علوم ايفا ميكند اهميتي روزافزون يافته است. در سالهاي اخير دانشمندان كشور ما نيز در زمينه هاي مختلفي دست به پژوهشهاي گسترده اي زده اند و دستاوردهاي مهمي نيز داشته اند. علوم زيستي يكي از شاخه هاي اصلي پژوهش در اين سالها بوده و علاقمندان بسياري وارد چنين ميداني شده اند. به همين دليل آمار زيستي به عنوان ابزار اصلي پژوهش هاي علوم زيستي مورد توجه خاص قرار گرفته است. اما به علت تعداد كم متخصصين اين رشته و دشواري دسترسي به آنان، پراكندگي اين متخصصين و پژوهشگران عرصه علوم زيستي در پهنه گسترده ايران عزيز باعث شده است پژوهشگران نتوانند به راحتي پاسخهاي مناسبي براي پرسشهاي خود در چنين مواردي بيابند.


بنابر دلايل فوق و نياز جامعه پژوهشگران ايراني گروهي از متخصصين آمار زيستي، اپيدميولوژي و روش شناسي تحقيق اقدام به ايجاد يك سايت اينترنتي كرده اند تا بتواند فضاي مجازي لازم را جهت گفتمان چند وجهي متخصصين و علاقمندان اين حيطه فراهم سازند. بعلاوه اين گروه تلاش خواهند كرد در صورت نياز آموزش هاي مقدماتي نيز در اين زمينه ها ارائه نمايند. نهايتا اين گروه با هدف افزايش آگاهي عمومي و ارتقا سطح پژوهش هاي مورد نظر علاقمندان اين سايت را به عنوان اولين سايت تخصصي ايرني در زمينه آمار زيستي براي استفاده پژوهشگران، دانشجويان راه اندازي كرده اند.


مقالات علمي و آموزشي در زمينه هاي مذكور از منابع گوناگون جمع آوري و تدوين شده، و توسط مديران سايت كه متشكل از متخصصين رشته هاي آمار زيستي، اپيدميولوژي و روش شناسي تحقيق است، بازبيني و نهايي مي شوند. همچنين بخشي بعنوان تبادل نظر در نظر گرفته شده است كه شرايط هم انديشي و تبادل نظر علاقمندان در زمينه هاي مختلف را فراهم مي سازد. در صورت نياز علاقمندان مي توانند جهت بررسي مقالات خود ، چگونگي طراحي مطالعه و پروپوزال ها، و اخذ راهنمايي هاي كاملي در مورد چگونگي تجزيه و تحليل اطلاعات، نيازهاي خود را در بخش مشاوره اعلام نمايند.   

شرايط استفاده از سايت | رعايت حريم شخصي كاربران
info[at]biostat[dot]ir
آخرين به روز رساني: 9/4/1386
نقل مطالب اين سايت با ذکر منبع و نشاني اينترنتي سايت بلامانع است.